Rzeczoznawca majątkowy Warszawa

Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy?
Rzeczoznawca majątkowy Warszawa zajmuje się określaniem wartości majątku. Posiada specjalne uprawnienia nadawane w ramach państwowego egzaminu. Może przygotowywać dokumenty określane mianem operatu szacunkowego, które wykorzystywane są w wielu instytucjach, takich jak sąd oraz bank.

Rzeczoznawca majątkowy może wycenić wartość domu lub mieszkania osób, które ubiegają się o kredyt hipoteczny. Na podstawie wyceny, którą przedstawi rzeczoznawca bank może udzielić kredytu w określonej kwocie. Często banki mają swoich rzeczoznawców majątkowych, którzy współpracują z nimi na stałe.

Wycena majątku potrzebna jest czasem także w sądzie. Kiedy postępowanie dotyczy podziału majątku lub spadku sąd musi wiedzieć, ile faktycznie warta jest nieruchomość będąca przedmiotem sprawy.

Rzeczoznawca może również wycenić wartość działki, domku letniskowego, czy samochodu. Generalnie, wyceniając działkę, czy budynek, musi brać pod uwagę szereg czynników, które wpływają na cenę.

Należą do nich wiek budynku, stopień zużycia instalacji, czy stan stolarki okiennej i dachu. Ponadto ważna jest także okolica, w której jest on położony. W ostatnim czasie domu na przedmieściach cieszą się sporym zainteresowaniem, więc są droższe.

Author:

Related Post

top