Złożenie ostatecznego podpisu na danym akcie notarialnym oznacza, że stajemy się w tej chwili właścicielami wymarzonego domu lub mieszkania. By wizyta u wskazanego notariusza przebiegła bez różnych zbędnych komplikacji, warto się do niej doskonale przygotować.

Osoby, które szykują się do sfinalizowania zakupu domu lub mieszkania mogą wybrać dowolnego notariusza, który dysponuje uprawnieniami do wykonywania wszelkich czynności notarialnych. Głównymi kryteriami wyboru muszą być: jakość wykonywanych usług i ich dostępność. Warto też wziąć pod uwagę wysokość każdej opłaty, którą Kancelaria Notarialna Kraków pobierze od nas za sporządzenie aktu od samego początku. Ustawa określa bowiem jedynie maksymalny poziom taksy notarialnej, którą za konkretną czynność notariusz może pobrać od swojego konsumenta.

W przypadku nabycia nowego mieszkania na rynku pierwotnym powinniśmy liczyć się z tym, że całkowity koszt wszystkich czynności notarialnych wyniesie około 150 proc. taksy. A to z tego powodu, że nie tylko przeniesienie własności, ale także umowa deweloperska powinny zostać wykonane w formie aktu notarialnego.

Author:

Related Post

top