Egzekucje komornicze

Egzekucje komornicze
Egzekucje komornicze to ostateczny krok komornika, jeśli dłużnik mimo wydanego orzeczenia przez sąd, nie spłaca swoich zobowiązań. Takie egzekucje mają na celu ściągnąć z majątku dłużnika należność dla osoby, która jest wierzycielem.
Aby doszło do ekzekucji komorniczej, wierzyciel musi wystąpić do sądu, aby ten wydał tytuł wykonawczy, na którego podstawie, wierzyciel składa wniosek do komornika właściwego dla jego rejonu.
Należy pamiętać, że nie wszystko podlega egzekucji. Wszelkie środki, które wpływają do dłużnika z pomocy społecznej, czy też programy rządowe przeznaczone na dzieci są zwolnione z obciążenia. Komornik zajmuje stały dochód dłużnika z tytułu wynagrodzenia za pracę. Jeśli jednak dług jest wysoki, egzekucje komornicze mogą objąć nawet licytacje naszego domu, czy też mieszkania, którego jesteśmy właścicielem. Komornik ma prawo nas eksmitować.
Brzmi to wszystko strasznie, jednak z komornikiem również można dojść do porozumienia. Jeśli będziemy regularnie co miesiąc spłacać swoje zadłużenie na rzecz wierzyciela, komornik może odstąpić od radykalnych kroków. Do takiego zadłużenia trzeba jednak doliczyć dzienne odsetki oraz koszty komornicze, które spłacamy w pierwszej kolejności.

Author:

Related Post

top