Co to jest lokata call i jakie są jej główne cechy?

Wśród wielu dostępnych rodzajów lokat warto zwrócić uwagę na lokatę typu call. Jest to dość mało popularny rodzaj lokaty, który został wprowadzony niedawno. Banki nie promują zbytnio tej lokaty, ponadto nie wszystkie mają ją w swojej ofercie.
Charakterystyka lokat call

Lokata typu call, potocznie lokata call to lokata zakładana na minimum dwa dni. Często banki określają również górną granicę, na jaką może zostać złożony depozyt, choć nie zawsze. Zazwyczaj jest jednak jasno określone minimum i maksimum trwania lokaty.

Możliwość założenia takiej lokaty często powiązane jest z koniecznością posiadania rachunku w danym banku. Oprocentowanie lokaty call jest określane na podstawie zmiennej stopy procentowej. Banki dopuszczają możliwość ewentualnej negocjacji oprocentowania lokaty jedynie w przypadkach, gdy depozyt przez nas złożony jest odpowiednio duży. Przy małych kwotach nie ma mowy o negocjowaniu wysokości oprocentowania.

W tych specyficznych lokatach nie ma kapitalizacji odsetek, jeśli chcemy zabrać nasz wkład finansowy to niezbędne jest złożenie wypowiedzenia w banku. Bank jest zobowiązany wypłacić nasz kapitał wraz z należnymi setkami na wskazane przez nas konto bankowe, zazwyczaj w ciągu dwóch dni od chwili przyjęcia wypowiedzenia.
Zalety lokat typu call

Zaletą lokat typu call jest przede wszystkim łatwość założenia w naszym banku, w którym posiadamy zwykłe konto. Poza tym nie określamy z góry, na jaki okres czasu składamy depozyt. W szybkim czasie możemy odzyskać nasze oszczędności, wystarczy złożyć wypowiedzenie i w ciągu kilku dni pieniądze trafiają na nasze konto bankowe. Poza tym takie lokaty można założyć przez Internet lub nawet telefonicznie. To bardzo ułatwia dostęp do tego rodzaju produktu inwestycyjnego.

O ile zarobimy na lokacie typu call zależy od długości jej trwania, im dłużej mamy taką lokatę tym wyższy zysk wygenerujemy. Jest to idealna opcja dla inwestorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na zamrożenie środków i chcą mieć łatwy dostęp do odzyskania zainwestowanych pieniędzy.

Lokaty typu call dają możliwość łatwego zarządzania kapitałem, warunkiem zazwyczaj jest utrzymanie salda na określonym poziomie, zazwyczaj 10 tysięcy złotych. Możemy dowolnie rozporządzać pieniędzmi i jednocześnie zarabiać. Ta nowoczesna forma inwestycji może wkrótce stać się popularnym sposobem na pomnażanie pieniędzy.

Aby sprawdzić jakie lokaty gwarantują w tej chwili największe zyski, sprawdź portal finansowy – Lokaty Ranking

Author:

Related Post

top