Badania prenatalneBlogCiąża

BADANIA PRENATALNE cz.2

badania prenatalne cz.2

I tak trafiłam do kliniki Dębski Clinic, po podjęciu decyzji o tym , że wykonamy badania prenatalne. Nie wiem dlaczego, ale zawsze jak spada na nas zła lub fatalna informacja w różnych dziedzinach życia „niby przypadkiem” ( choć ja w przypadki nie wierzę), na naszej życiowej drodze pojawiają się dobrzy ludzie chcący nam pomóc czasem nawet bezinteresownie.

Dębski Clinic

Możecie się zdziwić, ale ta wiedza czy nasze dziecko jest zdrowe czy chore nie była mi potrzebna do podjęcia decyzji o potencjalnej aborcji. Ja po prostu chciałam się do roli matki chorego dziecka odpowiednio przygotować. Przynajmniej teoretycznie. Tak długo „walczyliśmy” o bycie w ciąży, że dla nas było oczywiste, że zdrowy czy chory, ale nasz syn się urodzi. I koniec kropka.

I tu kolejne nowości „badawcze”. Szukając informacji w internecie o inwazyjnych badaniach prenatalnych znalazłam klinikę Dębski Clinic i okazało się , że termin inwazyjnych badań prenatalnych jest dość szybko dostępny. Bez wachania zapisałam się więc na wizytę do dr Marzeny Dębskiej.

Biopsja kosmówki 

Doktor Dębska  widząc moją desperację w uzyskaniu wiedzy o stanie zdrowia malutkiego od razu wykonała mi biopsję kosmówki. Badanie to wykonuje się między 9- 11 tygodniem ciąży. Dr Dębska jest niesamowitym fachowcem, bo zrobiła to badanie nie tylko bezboleśnie, ale i w 100% bezpiecznie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla maluszka.

Amniopunkcja 

Wyniki niestety nie były jednoznaczne, zatem natychmiast podjęta została decyzja o kolejnym inwazyjnym badaniu prenatalnym, czyli o amniopunkcji. Badanie to wykonuje się między 13- 15 tygodniem ciąży. Cała operacja trwała zaledwie kilka minut. Pani doktor pod kontrolą USG nakłuła igłą powłoki brzuszne i pobrała płyn owodniowy do strzykawki celem zbadania. Jak zwykle i tym razem zabieg został wykonany po mistrzowsku.

 

badania prenatalne cz2

Oczekując na ostateczne wyniki badań prenatalnych spędzaliśmy dni jak każda statystyczna para oczekująca dziecka. Czas upływał nam na kompletowaniu wyprawki, przemeblowywaniu naszej sypialni, ale też na czytaniu o doświadczeniach rodziców mających dzieci z upośledzeniem umysłowym.

Chory synek?

Zapisaliśmy się do forów internetowych dla rodzin opiekujących się dziećmi z zespołem Downa. Rozmawialiśmy wspólnie z Miśkiem jak ewentualnie przeorganizujemy nasze życie ( i to prywatne i zawodowe) tak, by jak najlepiej zająć się chorym synkiem.

Zapisaliśmy się do przyszpitalnej szkoły rodzenia , do której niczym wzorowi uczniowie uczęszczaliśmy z zapałem i pełnym zaangażowaniem. I tak mijały kolejne dni oczekiwania na telefon z wynikami badań z kliniki Dębski Clinic.

Cdn.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments